Кафедра програмного забезпечення | МІЖНАРОДНИЙ ХАКАТОН GOOGLE HASH CODE 2020

МІЖНАРОДНИЙ ХАКАТОН GOOGLE HASH CODE 2020

12.03.2020 / 11:06

20 лютого 2020 року у хабі Вінницького національного технічного університету найкращі ІТ-фахівці Вінниці змагалися у креативності та інженерній майстерності в межах міжнародного хакатону Google Hash Code 2020 від всесвітньо відомої корпорації Google.

Google Hash Code – щорічні професійні командні змагання серед програмістів, організовані компанією Google. Особливістю цих змагань є складні інженерні задачі суто прикладного характеру, як то: обрахувати доставку продуктів дронами, розрахувати розклад служби таксі, правильно розподілити навантаження поміж кеш-серверами тощо. Всі задачі не мають єдиного "правильного" алгоритму вирішення, адже пов’язані з оптимізацією і потребують як досвіду, так і креативності.

Цьогоріч задача була присвячена 15-річчю проєкту Google Books, але разом з тим була не менш складною, ніж у минулі роки, а саме – сканування книг з бібліотек та розміщення їх у відкритому доступі. Полягала задача в оптимізації процесу: з якими бібліотеками є сенс працювати в першу чергу, в залежності від наявних потужностей сканування, кількості книг та їх цінності (наскільки вони рідкісні) у бібліотечному фонді та накладними витратами.

Ватро відзначити, що Google Hash Code проходить одночасно у всьому світі, зокрема, у Вінниці (в нашому часовому поясі) змагання проходять із 19-30 до 23-30.

На вирішення задач виділяється лише 4 години. Для вирішення задач можна використовувати будь-які мови програмування, технології і технічні засоби. Результатом є обробка наданих наборів даних, а обраховувати їх можна при бажанні, навіть, за допомогою ручки і блокнота (проте звичайно ж цього ніхто не робить, зважаючи на складність та масштабність роботи).

Цікаво, що цього року на Google Hash Code 2020 у світі зареєструвалися 714 хабів із 90 країн. Із них в Україні зареєстровано 24 хаби: Київ - 5, Львів - 4, Харків - 4, Вінниця - 3, Дніпро - 2, решта - по одному: Одеса, Суми, Чернівці, Черкаси.

У Вінниці успішно функціонували 3 хаби на базі:

- Вінницького національного технічного університету (ВНТУ);

- RIA.com;

- Вінницької ІТ- Академії.

У ВНТУ Google Hash Code проводиться уже 4 роки поспіль, і це дійсно досі найбільший у Вінниці хаб. Зокрема, цьогоріч у хабі ВНТУ зареєстровано та взяло участь 33 команди із кількістю у 104 учасники.

03122020_3

Хаб Вінницького національного технічного університету

Відкриття цьогорічного ВНТУ-хабу відбувалось урочисто.

Спершу учасників змагань привітав ректор ВНТУ Володимир Грабко. Вінницька міська рада також активно підтримала цьогорічні професійні змагання програмістів. Зокрема, учасників ВНТУ-хабу привітали заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, до речі, випускник ВНТУ, та директор департаменту інформаційних технологій ВМР Володимир Романенко. На завершення церемонії відкриття до всіх учасників звернулися представники ІТ-компаній спонсорів.

03122020_4

А вже 4 березня 2020 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулося нагородження команд – призерів ВНТУ-хабу міжнародного хакатону Google Hash Code 2020 від всесвітньовідомої корпорації Google.

Переможцем у хабі ВНТУ стала команда студентів кафедри програмного забезпечення «VNTU_++j+++j», що в Україні посіла 32 місце, а в світі 416-е із 10724 команд. Необхідно зазначити, що відставання від світового переможця всього на 1,2% балів, тому що таблиця результатів була надзвичайно щільна.

Тож вітаємо переможців:

1 місцекоманда «VNTU_++j+++j», у складі якої є студенти Восьмушко Олександр (магістрант кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19м), Зубко Антон (магістрант кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19м), Кренцін Михайло (магістрант кафедри ПЗ, гр.1ПІ-19м).

2 місцекоманда «MayaGods», у складі якої є Кавка Олексій (випускник кафедри ПЗ).

3 місцекоманда «Meme Lords» у складі: Наумовського Андрія (студента 4-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-16б), Позура Михайла(студента 4-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-16б) та Свіжака Віктора (студента 4-го курсу кафедри ПЗ, гр.1ПІ-16б).

03122020_5

Усі учасники команд-переможців отримали цінні призи та грамоти, завдяки підтримці ВНТУ та наших друзів, ІТ-компаній спонсорів: ЕРАМ University Programs та Beetroot Academy.

Вітаємо наших студентів з перемогою!

Олександр Романюк — заслужений діяч науки і техніки України
30.06.2020 / 13:17

Указом Президента України №254/2020 завідувачу кафедри ПЗ ВНТУ відміннику освіти України, д.т.н., професору Романюку Олександру Никифоровичу присвоєно звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

СТУДЕНТ КАФЕДРИ ПЗ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ФІНАЛУ ХАКАТОНУ VINNYTSIA LINUXATION
06.05.2020 / 21:01

Завершився у дистанційному режимі фінал хакатону Vinnytsia Linuxation.

Фінал проходив у вигляді YouTube-стріму з використанням конференц-зв'язку Skype та Discord.