Кафедра програмного забезпечення | Романюк Олександр Никифорович
Романюк Олександр Никифорович
Завідувач кафедри ПЗ

     Народився в 1958 році. В 1980 році закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю "Електронні обчислювальні машини". По закінченню навчання працював інженером спеціалізованого конструкторсько-технологічного бюро засобів відеотермінальної техніки "Термінал" м. Вінниці, звідки був призваний в Ряди Радянської армії, де виконував обов'язки начальника ЕОМ.
     З 1982 року працював у Вінницькому політехнічному інституті на посадах інженера, молодшого наукового співробітника.
     В 1987 році закінчив аспірантуру ВПІ. Кандидатську дисертацію захистив 1988 р. в спеціалізованій раді ВПІ. В 1987-1989 роках працював ведучим конструктором, завідуючим сектором СКТБ "Модуль".
     В 1989 році запрошений на роботу старшим викладачем кафедри ПМОС. З 1991 року – доцент кафедри ПМОС. Автор 163-х наукових праць, з них 40 авторських свідоцтв на винаходи та патенти. За участю РОМАНЮКа О.Н. розроблено та видано 8 навчально-методичних робіт, з них 3 навчальних посібники.
     В 1984 році нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР. Переможець 3-х республіканських молодіжних конкурсів. Був науковим керівником 10 науково-дослідних робіт. Впровадив в масове виробництво 2 авторських свідоцтва на винахід.
     Під науковим керівництвом РОМАНЮКа О.Н. підготовлені 3 наукові студентські роботи, які визнані переможними на республіканському конкурсі студентських наукових робіт.
     Напрямки наукової діяльності: 
        - Розробка високоефективних методів та засобів інтерполювання для систем машинної графіки. 
        - Розробка високоефективних методів та засобів рендерінгу, 
        - Розробка методів та структур для розпаралелення обчислювального процесу в засобах машинної графіки. 
     На кафедрі працює з дня її заснування. Читає такі дисципліни: 
        - Комп’ютерна графіка. 
        - Організація баз даних і знань. 
        - САПР засобів обчислювальної техніки.

MegaIndex Domain Rank